در حال بارگذاری ...
 • رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان اردبیل خبرداد

  9گروه نمایشی دیگر بزودی فعالیت های تئاتری خود را آغاز می‌کنند

  سید رضی محمودی فخرآبادی، رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان اردبیل از آغاز به کار ۹ گروه نمایشی در استان در آینده نزدیک خبر داد.

  به گزارش تئاتر اردبیل، سید رضی محمودی فخرآبادی، رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان اردبیل ،گفت: در حال حاضر ۱۷ گروه نمایشی در استان اردبیل فعالیت دارند که سه مورد در درجه الف، چهار مورد در درجه ب و مابقی در درجه ج واقع شده‌اند.

  وی افزود: در عین حال صدور مجوز برای فعالیت ۹ گروه نمایشی دیگر نیز در دست اقدام است و آغاز به کارگروه‌های جدید به بهبود کمی و کیفی تولیدات نمایشی استان منجر خواهد شد.

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تأکید کرد: در هر شهرستانی بیش از پنج گروه نمایشی فعال باشد می‌توان انجمن هنرهای نمایشی دایر کرد که تاکنون در استان اردبیل صرفاً مرکز استان از انجمن برخوردار بوده است.

  به گفته محمودی با آغاز به کار گروه‌های جدید انجمن هنرهای نمایشی در شهرستان پارس‌آباد نیز فعال می‌شود؛ چرا که بخشی از مجوزها از سوی هنرمندان این شهرستان درخواست شده است.

  وی با بیان اینکه دو شهرستان اردبیل و پارس‌آباد در حوزه نمایش فعال هستند، اضافه کرد: با این وجود مجموعه عوامل موجب افت کمی و کیفی تولیدات نمایش در سال‌های اخیر شده است.

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان افزود: کمبود امکانات از جمله سالن‌های نمایش موجب شده برخی گروه‌ها فعالیت مقبولی نداشته باشند و ما تئاتر تخصصی از جمله تئاتر کودک یا مذهبی نداشته باشیم.

  محمودی تصریح کرد: این در حالی است که حمایت گروه‌های نمایشی می‌تواند موجب دائمی شدن تولیدات شده و در واقع به مانند سینما همواره تئاتر روی سن در استان داشته باشیم.
  مطالب مرتبط

  به بهانه حضور دوباره در جشنواره بین المللی تئاتر فجر

گفتگو با اکبر صادقی، هنرمند جوان بیله سواری
  به بهانه حضور دوباره در جشنواره بین المللی تئاتر فجر

  گفتگو با اکبر صادقی، هنرمند جوان بیله سواری

  اکبرصادقی، هنرمند جویای نام و نشانی است که در جشنواره های تئاتر استان اردبیل حضوری موفق داشته است و کارهای ارزشمندی را در تئاتر بیله سوار و اردبیل انجام داده است. این هنرمند بیله سواری، امسال با انتخاب هیئت انتخاب و ارزیابی دومین دوره همایش نمایش های برگزیده جشنواره های ...

  |

  در گفتگو با سلیم رحیمی عنوان شد:

تئاتر باید در اولویت های اصلی مردم قرار گیرد
  در گفتگو با سلیم رحیمی عنوان شد:

  تئاتر باید در اولویت های اصلی مردم قرار گیرد

  سلیم رحیمی، پیشکسوت تئاتر اردبیل حق بزرگی بر گردن تئاتر این دیار دارد. سلیم رحیمی هم در شکوفایی و بالمدگی تئاتر کهن شهر اردبیل هم حضوری موثر داشته و هم اینکه با تربیت و پرورش نیروهای مستعد تئاتری در این حرکت روبه رشد و متعالی تئاتر اردبیل کارهای شایسته تحسینی انجام داده است.

  |

  نظرات کاربران