در حال بارگذاری ...
 • رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان اردبیل خبرداد

  9گروه نمایشی دیگر بزودی فعالیت های تئاتری خود را آغاز می‌کنند

  سید رضی محمودی فخرآبادی، رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان اردبیل از آغاز به کار ۹ گروه نمایشی در استان در آینده نزدیک خبر داد.

  به گزارش تئاتر اردبیل، سید رضی محمودی فخرآبادی، رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان اردبیل ،گفت: در حال حاضر ۱۷ گروه نمایشی در استان اردبیل فعالیت دارند که سه مورد در درجه الف، چهار مورد در درجه ب و مابقی در درجه ج واقع شده‌اند.

  وی افزود: در عین حال صدور مجوز برای فعالیت ۹ گروه نمایشی دیگر نیز در دست اقدام است و آغاز به کارگروه‌های جدید به بهبود کمی و کیفی تولیدات نمایشی استان منجر خواهد شد.

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تأکید کرد: در هر شهرستانی بیش از پنج گروه نمایشی فعال باشد می‌توان انجمن هنرهای نمایشی دایر کرد که تاکنون در استان اردبیل صرفاً مرکز استان از انجمن برخوردار بوده است.

  به گفته محمودی با آغاز به کار گروه‌های جدید انجمن هنرهای نمایشی در شهرستان پارس‌آباد نیز فعال می‌شود؛ چرا که بخشی از مجوزها از سوی هنرمندان این شهرستان درخواست شده است.

  وی با بیان اینکه دو شهرستان اردبیل و پارس‌آباد در حوزه نمایش فعال هستند، اضافه کرد: با این وجود مجموعه عوامل موجب افت کمی و کیفی تولیدات نمایش در سال‌های اخیر شده است.

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان افزود: کمبود امکانات از جمله سالن‌های نمایش موجب شده برخی گروه‌ها فعالیت مقبولی نداشته باشند و ما تئاتر تخصصی از جمله تئاتر کودک یا مذهبی نداشته باشیم.

  محمودی تصریح کرد: این در حالی است که حمایت گروه‌های نمایشی می‌تواند موجب دائمی شدن تولیدات شده و در واقع به مانند سینما همواره تئاتر روی سن در استان داشته باشیم.
  مطالب مرتبط

  مدیر هماهنگی تئاتر استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی اعلام کرد :

تاکنون 36نمایش استانی به جشنواره تئاتر فجر معرفی شده است
  مدیر هماهنگی تئاتر استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی اعلام کرد :

  تاکنون 36نمایش استانی به جشنواره تئاتر فجر معرفی شده است

  اتابک نادری مدیر هماهنگی تئاتر استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی از حضور ۳۶ اثر نمایشی از ۲۰ جشنواره تئاتر استانی در جشنواره تئاتر فجر خبر داد و گفت به‌زودی نمایش‌های ۱۴ استان دیگر مشخص می‌شود.

  |

  تئاتر دیگر جغرافیا نمی‌شناسد

  تئاتر دیگر جغرافیا نمی‌شناسد

  جشنواره ها در گذر زمان به میدان چالش هنرمندان نمایش در سطوح مختلف تبدیل شده ؛ این میعادگاه دل های عاشق با تمام معایب و محاسن نهفته در دل خود ، از دید حقیر صرفا باید وسیله تلقی شود نه هدف

  |

  «طشت گذاری»، کهن آیینی در عزاداری اردبیل

  «طشت گذاری»، کهن آیینی در عزاداری اردبیل

  آیین های عزاداری در کهن شهر دارالارشاد و دارالایمان اردبیل، پیشینه ای دیرینه دارد. عشق و ارادت مردم این دیار به حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، زبانزد خاص و عام است و هر ساله هزاران نفر از جای جای ایران اسلامی و از آن سوی مرزها، با حضور در شهر اردبیل، عشق، ارادت و دلدادگی مردم حسینی ...

  |

  آیین های عزاداری در اردبیل

  آیین های عزاداری در اردبیل

  اگرچه آیین های عزاداری بطور رسمی از هشتم ذی الحجه، شب شهادت مسلم ابن عقیل آغاز و تا 28 صفر، سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام ادامه می یابد، اما این برنامه های مذهبی و عزاداری در قالب هیات مذهبی در طول سال برگزار می‌شود. بدین شیوه که شب های جمعه، صبح های جمعه و سه شنبه شب ها در ...

  |

  نظرات کاربران