در حال بارگذاری ...
 • فرماندار شهرستان بیله سوار مغان:

  تئاتر در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است

  فرماندار شهرستان بیله سوار مغان در نشستی با گروه اجرایی نمایش« « و خداوند درون یک مرد دو قلب قرارنداد» گفت:تئاتر در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است.

  به گزارش تئاتر اردبیل، آرام حلیم، فرماندار شهرستان بیله سوارمغان در نشست با گروه اجرایی نمایش « و خداوند درون یک مرد دو قلب قرارنداد»  که به مرحله نهایی سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه یافته‌است، با تقدیر از تلاش و زحمات دست‌اندرکاران و فعالان حوزه هنر تئاترشهرستان بیله‌سوار اظهار کرد: علیرغم همه مشکلات و کمبودها، چراغ تئاتر درشهرستان بیله‌سوار روشن نگه‌داشته شده است.

  وی افزود: با تلاش و پشتکار و همت هنرمندان فعال شهرستان  تئاتر شهرستان بیله‌سوار امروز سرآمد تئاتر استان اردبیل است و باید این تجربه‌ها و خلاقیت‌های هنرمندان  تئاتر در کنار شناسایی استعداد‌های هنری به نسل‌های آینده انتقال داده شود.

  فرماندار بیله‌سوارهنر نمایش را ممتاز و متمایز از سایر هنرها عنوان کرد و  گفت: تاثیری که نمایش تئاتر به صورت مستقیم بر مخاطب می گذارد بسیار ارزشمند است و سایر هنر ها است و تئاتر می تواند در کاهش آسیبهای اجتماعی نقش ایفا نماید

  حلیم تئاتر را از عوامل مهم توسعه فرهنگی عنوان کرد و با اشاره به فعالیت‌های هنرمندان تئاتر این شهرستان افزود: اینکه هنرمند جوان این شهرستان موفق می‌شوند دو سال متوالی در مهمترین رویداد نمایشی کشور حضور یابد، جای افتخار دارد و نشانه همت و اراده هنرمندان این خطه از میهن اسلامی است.

  حلیم  با بیان اینکه رشد تکنولوژی باعث ضربه زدن به هنر تئاتر و سینما شده است گفت: امروز فضای مجازی و وسایل ارتباطی باعث کم‌رنگ‌تر شدن جایگاه تئاتر و سینما نسبت به گذشته شده است و استقبال کم مردم در سالن‌های هنری از گروه‌های تئاتر باعث کاهش انگیزه بازیگران این هنر شده است، که باید حمایت‌های مردمی از این هنر خلاقانه صورت گیرد.

    سی‌ و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از 28 دی‌ماه تا 9 بهمن‌ماه در تهران برگزار خواهد شد که نمایش تئاتر « و خداوند درون یک مرد دو قلب قرارنداد» به نویسندگی و کارگردانی اکبر صادقی  از شهرستان بیله‌سوار در این جشنواره حضور خواهد داشت.

   
  مطالب مرتبط

  به بهانه برگزاری جشنواره تئاتر استانی فجر در اردبیل

چهل سال عظمت و شکوه صحنه های نمایش
  به بهانه برگزاری جشنواره تئاتر استانی فجر در اردبیل

  چهل سال عظمت و شکوه صحنه های نمایش

  تئاتر استان اردبیل، در این چهل سال عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی، به والاجایگاهی رسیده است که تماشگران و مردم این دیار برای دیدن نمایش، لحظه شماری می کنند و برای خرید بلیط های ورودی، در سالن ها به انتظار می نشینند.

  |

  نظرات کاربران