در حال بارگذاری ...
 • تجلیل از بانوان تئاتری پارس آباد

  همزمان با میلاد ریحانه نبی مکرم اسلام، بانوان تئاتری پارس آباد مورد تجلیل قرار گرفتند.

  به گزارش تئاتر اردبیل، در هجدهمین جشنواره تئاتر منطقه مغان که به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن برگزار شد، در ویژه برنامه‌ای از سه بانوی فعال در عرصه تئاتر با حضور مسؤولان شهرستانی و جمعی از هنرمندان و اقشار مختلف مردم در مجتمع فرهنگی هنری آراز شهرستان پارس آباد تجلیل شد.

  علی محمدزاده دبیر هجدهمین جشنواره تئاتر منطقه مغانبا اعلام این خبر، گفت: فاطمه کارجو، عظیمه علیزاده و نسرین هوشیار سه بانوی فعال در عرصه تئاتر به مناسبت ولادت بانوی بزرگ اسلام، حضرت فاطمه زهرا(س) تجلیل شدند.

  وی در خصوص هنرمندان بانوی تئاتر در شهرستان پارس‌آباد گفت: در حال حاضر حدود 35 خانم با هنر تئاتر فعالیت دارند و کارگاه‌های آموزشی متعددی برای جذب  و تقویت و هدایت مسیر درست در عرصه تئاتر برگزار می‌شود.

  دبیر هجدهمین جشنواره تئاتر منطقه مغان ادامه داد: تئاتر شهرستان پارس‌آباد قدمت 50 ساله دارد و هم‌اکنون 6 گروه ثبت شده دارای پروانه فعالیت از مرکز هنرهای نمایش از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت رسمی در شهرستان پارس‌آباد فعالیت دارند.

   هیجدهمین جشنواره تئاتر منطقه مغان که از 3 اسفند شروع شده است، در روز یکشنبه 20 اسفند مراسم اختتامیه را در سالن مجتمع فرهنگی هنری آراز در شهرستان پارس آباد برگزار خواهد کرد.

   
  مطالب مرتبط

  مدیر هماهنگی تئاتر استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی اعلام کرد :

تاکنون 36نمایش استانی به جشنواره تئاتر فجر معرفی شده است
  مدیر هماهنگی تئاتر استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی اعلام کرد :

  تاکنون 36نمایش استانی به جشنواره تئاتر فجر معرفی شده است

  اتابک نادری مدیر هماهنگی تئاتر استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی از حضور ۳۶ اثر نمایشی از ۲۰ جشنواره تئاتر استانی در جشنواره تئاتر فجر خبر داد و گفت به‌زودی نمایش‌های ۱۴ استان دیگر مشخص می‌شود.

  |

  تئاتر دیگر جغرافیا نمی‌شناسد

  تئاتر دیگر جغرافیا نمی‌شناسد

  جشنواره ها در گذر زمان به میدان چالش هنرمندان نمایش در سطوح مختلف تبدیل شده ؛ این میعادگاه دل های عاشق با تمام معایب و محاسن نهفته در دل خود ، از دید حقیر صرفا باید وسیله تلقی شود نه هدف

  |

  «طشت گذاری»، کهن آیینی در عزاداری اردبیل

  «طشت گذاری»، کهن آیینی در عزاداری اردبیل

  آیین های عزاداری در کهن شهر دارالارشاد و دارالایمان اردبیل، پیشینه ای دیرینه دارد. عشق و ارادت مردم این دیار به حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، زبانزد خاص و عام است و هر ساله هزاران نفر از جای جای ایران اسلامی و از آن سوی مرزها، با حضور در شهر اردبیل، عشق، ارادت و دلدادگی مردم حسینی ...

  |

  آیین های عزاداری در اردبیل

  آیین های عزاداری در اردبیل

  اگرچه آیین های عزاداری بطور رسمی از هشتم ذی الحجه، شب شهادت مسلم ابن عقیل آغاز و تا 28 صفر، سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام ادامه می یابد، اما این برنامه های مذهبی و عزاداری در قالب هیات مذهبی در طول سال برگزار می‌شود. بدین شیوه که شب های جمعه، صبح های جمعه و سه شنبه شب ها در ...

  |

  نظرات کاربران