در حال بارگذاری ...
 • هفته هنر اردبیل به کار خود پایان داد

  نخستین دوره هفته هنر استان اردبیل با تجلیل از هنرمندان و گروه های نمایشی به کار خود پایان داد.

   به گزارش تئاتراستان اردبیل، نخستین دوره هفته هنر اردبیل با اجرای برنامه های مختلف و با تجلیل از هنرمندان فعال و برتر استان، به کار خود پایان داد. سید ناصر اسحاقی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در مراسم اختتامیه هفته هنر استان که در مجتمع فرهنگی و هنری فدک برگزار گردید، ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، گفت: هفتۀ هنر استان در واقع ویترین برنامه های هنری استان بود که برنامه های متنوع هنری در این هفته به صورت کارگاهی و نمایشگاهی برگزار گردید و شاهد برگزاری سه جشنواره مد و لباس، موسیقی و فیلم کوتاه در طول این هفته بودیم.

  وی با اشاره به اینکه این حرکت، زیرساخت و زمینه ای برای سالهای آتی گردد تصریح کرد: هنرمندان، منتظر مجوز و موقعیت نباشند و برای کشور، تمدن و فرهنگ خودشان حرکت کنند و ذوق و نبوغ هنری خودشان را با خلق و آفرینشگری هنری خودشان نشان دهند و به جامعه ارائه نمایند.

  اسحاقی با بیان اینکه در گذشته، شاهد جشنواره زدگی در برنامه های فرهنگی و هنری استان بودیم افزود: در گذشته وقتی فراخوان جشنواره ای بود، هنرمندان تحرکی داشتند و فعالیت هایی را انجام میدادند ولی بعد از برگزاری جشنواره، فعالیت های فرهنگی و هنری هنرمندان تا برگزاری جشنواره دیگر تعطیل می گردید و متأسفانه این جشنواره زدگی باعث برخی ناداوریها و ناملایمتها می شد که اکنون دیگر شاهد آن نیستیم.

  وی بیان کرد: در سالهای اخیر، شاهد فعالیت ها و رغبت های خودجوشی از سوی هنرمندان رشته های مختلف هنری هستیم که انجمن ها و مؤسسات، باعث شکل گیری این حرکت های بالندۀ هنری شده اند. وی با اشاره به اینکه هنرمندان جایگاه ویژه ای در جامعه دارند گفت: هنرمندان، همیشه یک گام از مدیران و مسئولین جلوتر می باشند و با فعالیت های هنری خودشان، مردم و مسئولین را همراه خودشان ساخته اند که این نشانگر پویایی و بالندگی هنر استان می باشد.

  وی در پایان، از گروه های نمایشی، انجمن ها و مؤسسات فرهنگی و هنری و از همۀ دست اندرکاران برنامه های فرهنگی و هنری استان تقدیر و تشکر نمودند.
  مطالب مرتبط

  مدیر هماهنگی تئاتر استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی اعلام کرد :

تاکنون 36نمایش استانی به جشنواره تئاتر فجر معرفی شده است
  مدیر هماهنگی تئاتر استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی اعلام کرد :

  تاکنون 36نمایش استانی به جشنواره تئاتر فجر معرفی شده است

  اتابک نادری مدیر هماهنگی تئاتر استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی از حضور ۳۶ اثر نمایشی از ۲۰ جشنواره تئاتر استانی در جشنواره تئاتر فجر خبر داد و گفت به‌زودی نمایش‌های ۱۴ استان دیگر مشخص می‌شود.

  |

  تئاتر دیگر جغرافیا نمی‌شناسد

  تئاتر دیگر جغرافیا نمی‌شناسد

  جشنواره ها در گذر زمان به میدان چالش هنرمندان نمایش در سطوح مختلف تبدیل شده ؛ این میعادگاه دل های عاشق با تمام معایب و محاسن نهفته در دل خود ، از دید حقیر صرفا باید وسیله تلقی شود نه هدف

  |

  «طشت گذاری»، کهن آیینی در عزاداری اردبیل

  «طشت گذاری»، کهن آیینی در عزاداری اردبیل

  آیین های عزاداری در کهن شهر دارالارشاد و دارالایمان اردبیل، پیشینه ای دیرینه دارد. عشق و ارادت مردم این دیار به حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، زبانزد خاص و عام است و هر ساله هزاران نفر از جای جای ایران اسلامی و از آن سوی مرزها، با حضور در شهر اردبیل، عشق، ارادت و دلدادگی مردم حسینی ...

  |

  آیین های عزاداری در اردبیل

  آیین های عزاداری در اردبیل

  اگرچه آیین های عزاداری بطور رسمی از هشتم ذی الحجه، شب شهادت مسلم ابن عقیل آغاز و تا 28 صفر، سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام ادامه می یابد، اما این برنامه های مذهبی و عزاداری در قالب هیات مذهبی در طول سال برگزار می‌شود. بدین شیوه که شب های جمعه، صبح های جمعه و سه شنبه شب ها در ...

  |

  نظرات کاربران