در حال بارگذاری ...
 • هفته هنر اردبیل به کار خود پایان داد

  نخستین دوره هفته هنر استان اردبیل با تجلیل از هنرمندان و گروه های نمایشی به کار خود پایان داد.

   به گزارش تئاتراستان اردبیل، نخستین دوره هفته هنر اردبیل با اجرای برنامه های مختلف و با تجلیل از هنرمندان فعال و برتر استان، به کار خود پایان داد. سید ناصر اسحاقی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در مراسم اختتامیه هفته هنر استان که در مجتمع فرهنگی و هنری فدک برگزار گردید، ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، گفت: هفتۀ هنر استان در واقع ویترین برنامه های هنری استان بود که برنامه های متنوع هنری در این هفته به صورت کارگاهی و نمایشگاهی برگزار گردید و شاهد برگزاری سه جشنواره مد و لباس، موسیقی و فیلم کوتاه در طول این هفته بودیم.

  وی با اشاره به اینکه این حرکت، زیرساخت و زمینه ای برای سالهای آتی گردد تصریح کرد: هنرمندان، منتظر مجوز و موقعیت نباشند و برای کشور، تمدن و فرهنگ خودشان حرکت کنند و ذوق و نبوغ هنری خودشان را با خلق و آفرینشگری هنری خودشان نشان دهند و به جامعه ارائه نمایند.

  اسحاقی با بیان اینکه در گذشته، شاهد جشنواره زدگی در برنامه های فرهنگی و هنری استان بودیم افزود: در گذشته وقتی فراخوان جشنواره ای بود، هنرمندان تحرکی داشتند و فعالیت هایی را انجام میدادند ولی بعد از برگزاری جشنواره، فعالیت های فرهنگی و هنری هنرمندان تا برگزاری جشنواره دیگر تعطیل می گردید و متأسفانه این جشنواره زدگی باعث برخی ناداوریها و ناملایمتها می شد که اکنون دیگر شاهد آن نیستیم.

  وی بیان کرد: در سالهای اخیر، شاهد فعالیت ها و رغبت های خودجوشی از سوی هنرمندان رشته های مختلف هنری هستیم که انجمن ها و مؤسسات، باعث شکل گیری این حرکت های بالندۀ هنری شده اند. وی با اشاره به اینکه هنرمندان جایگاه ویژه ای در جامعه دارند گفت: هنرمندان، همیشه یک گام از مدیران و مسئولین جلوتر می باشند و با فعالیت های هنری خودشان، مردم و مسئولین را همراه خودشان ساخته اند که این نشانگر پویایی و بالندگی هنر استان می باشد.

  وی در پایان، از گروه های نمایشی، انجمن ها و مؤسسات فرهنگی و هنری و از همۀ دست اندرکاران برنامه های فرهنگی و هنری استان تقدیر و تشکر نمودند.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران