در حال بارگذاری ...
 • پایان خوش جشنواره تئاتر منطقه مغان

  با تجلیل از هنرمندان برتر، هیجدهمین جشنواره تئاتر منطقه مغان به کار خود پایان داد.

  به گزارش تئاتراستان اردبیل، هیجدهمین جشنواره تئاتر منطقه مغان که با شعار«با تئاتر به استقبال بهر برویم» از دوم اسفند در شهر مرزی پارس آباد، آغاز شده بود، با اجرای شش نمایش و با برگزاری آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان و گروه های برتر به کار خود پایان داد.
  اکبر صمدی، فرماندار پارس آباد در مراسم اختتامیه این رویداد هنری، هنر را وسیلیه ای ارزشمند برای تبیین ارزش های اسلامی و انقلابی عنوان کرد و با قدردانی از تلاش های ارزنده هنرمندان در تولید و اجرای آثار فاخرنمایشی، اظهار داشت: در میان همه هنرها، هنرنمایش که از پیشینه غنی برخوردار است، در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه بیشترین تاثیر را دارد.
  وی با اعلام اینکه تئاتر با ویژگی ها و خصوصیات بارزی که دارد، می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی، هم مردم و هم مسئولن را یاری کند، گفت: مردم از دیرباز به تئاتر علاقه ویژه ای دارند و همین نزدیکی مردم به تئاتر، می تواند زمینه را برای مبارزه با آسیب های اجتماعی فراهم سازد.
  فرماندار پارس آباد تصریح کرد: کارکرد تئاتر، آموزش و و فرهنگ سازی است.
  وی برگزاری جشنواره تئاتر منطقه مغان را در شناسایی منطقه و نمایش توانمندی های هنرمندان موثر دانست و با تاکید بر ضرورت حمایت نهادها و دستگاه های اجرایی از تولید و اجرای نمایش، افزود: بخشی از فعالیت های شهرداری ها، حمایت از تولیدات فرهنگی و هنری است و امیدواریم شهرداری پارس آباد با حمایت های مادی و معنوی از هنرمندان، زمینه را برای تلاش بیشتر گروه های نمایشی فراهم کند.
  فرماندار شهرستان پارس‌آباد اظهار داشت: این شهرستان، استعدادها و ظرفیت‌های هنری بی‌شماری دارد و توانسته است هیجده جشنواره تا کنون برگزار کند.
   غریب منوچهری، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل با اشاره به پیشینه برگزاری این جشنواره، گفت: یک سال بعد از استان شدن اردبیل، به همت خود تئاتری ها، این جشنواره در شهر مرزی پارس آباد شکل گرفت و اینک در 18 سالگی خود، به رویدادی مهم برای تئاتری ها و اصحاب فرهنگ و هنر استان تبدیل شده است.
  وی با اعلام این جشنواره در پرورش و شکوفایی استعدادهای نمایشی هنرمندان منطقه و حضور گروه های تئاتری این شهرستان در جشنواره ها و رویدادهای مهم نمایشی کشور نقش ارزشمندی داشته است، از فعالیت رسمی 6گروه نمایشی در پارس آباد خبر داد و گفت: بعد از خود استان، پارس آباد تنها شهرستان در استان اردبیل است که صاحب شورای نظارت بر نمایش است.
  منوچهری با اعلام حمایت از برگزاری این جشنواره، گفت: با حمایت مسئولان اداره کل هنرهای نمایشی کشور و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دفتر انجمن نمایش پارس آباد سالن آینده ایجاد خواهد شد.
  غریب منوچهری، افزود: امیدواریم اختتامیه این جشنواره افتتاحیه‌ای برای نوزدهمین جشنواره تئاتر منطقه مغان باشد.
  مجتبی هاتف، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارس‌آباد نیز در این مراسم، گفت: از 18 اثر ارسالی به دبیرخانه هیجدهمین جشنواره تئاتر منطقه مغان، پس از بازبینی شورای نظارت شهرستان، 6 اثر برای شرکت در جشنواره انتخاب شده بود.
  وی افزود: افتتاحیه این جشنواره دوم اسفند ماه با حضور و ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام آغاز شد و امروز رقابت‌ها پس از 20 روز پایان می‌یابد.
  در این مراسم از اعتماد نصیر زاده، تعزیه خوان و تعزیه گردان نام آشنای پارس آبادی تجلیل شد.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران