در حال بارگذاری ...
 • آرزو مهری،کارگردان نمایش«زنان میمون دژ»:

  حرکت های خوبی برای شکوفایی تئاتر استان اردبیل آغازشده است

  آرزو مهری،کارگردان نمایش«زنان میمون دژ» با اعلام اینکه رشد و بالندگی تئاتر استان اردبیل، نیازمند حمایت های همه جانبه هنرمندان و متولیان فرهنگی و هنری است ، گفت :حرکت های خوبی برای شکوفایی تئاتر استان آغاز شده است.

  به گزارش تئاتر اردبیل ، آرزو مهری، بانوی هنرمند اردبیلی که  نمایش«زنان میمون دژ» را از هفدهم تیرماه سالجاری در تالار شمس عطار اردبیلی مجتمع فرهنگی و هنری فدک اردبیل بر روی صحنه برده است با اشاره به ویژگی های این نمایش، گفت :در این نمایش تعدادی از بازیگران زن استان به ایفای نقش می پردازند که شاید از نظر تعدد بازیگران زن در نوع خود کم نظیر باشد. وی نقش هنرمندان زن را در حرکت روبه رشد تئاتر استان مثبت و سازنده دانست و با اعلام اینکه بانوان تئاتر اردبیل علاوه بر اینکه در حوزه بازیگری نقش های ماندگاری را در طی این سال ها ایفاکرده اند ، اظهارداشت: بانوان تئاتری اردبیل در حوزه های کارگردانی و نمایشنامه نویسی هم حرف هایی برای گفتن داشته و دارند.

  این کارگردان تئاتر اردبیل با اعلام اینکه رشد و بالندگی تئاتر استان اردبیل، نیازمند حمایت های همه جانبه هنرمندان و متولیان فرهنگی و هنری است ، گفت :حرکت های خوبی  برای شکوفایی تئاتر استان  آغاز شده است. وی با مثبت ارزیابی کردن فعالیت های تئاتری در استان ، شکوفایی تئاتر اردبیل را مستلزم تلاش های صادقانه هنرمندان استان  و حمایت‌های مسؤولان دانست.

  وی موضوع اصلی نمایش را کشمکش زنان برسر ماندن وتسلیم شدن  و یاجنگیدن  با دشمنان اعلام کرد و گفت :درانتهای این نمایش، زنی(سمنرخ)بانقشه ای بعضی از زنان را از راه کانال آب فراری میدهد وخودو تعدادی از همراهانش بامغولان میجنگند ونهایتا" مرگ را بر تسلیم شدن در برابر دشمنان ترجیح می دهند و فاتحانه می میرند.

  آرزو مهری در بیان  قصه و داستان نمایش «زنان میمون دژ»  اظهار داشت : قلعه ای است به نام  میمون دژ که به محاصره سپاه مغول درآمده است وبزرگان و خواجه گان تسلیم شده اند، بقیه مردان وسربازان مرده اند و فقط زنان وکودکان قلعه باقی مانده اند.

   کارگردان نمایش زنان میمون دژ در معرفی عوامل اجرایی نمایش گفت: نمایش زنان میمون دژ  نوشته نعمت‌الله اسدی‌مرام و کاری ازگروه تئاتر سایای اردبیل است و در آن المیراطاعتی .نیلوفرهمرنگ.آرزومهری .سحرمحب علیزاده.سپیده موسوی.ویدانظری.فاطمه جعفری. فاطمه ایرانی .هانیه سعادتی .پریساجلالی.شادی اوجه وصباصنایعی ایفای نقش می کنند.

  وی گفت: متن خوانی ، انتخاب بازیگران، دورخوانی ،میزانسن ، تمرین روی صحنه  وکارهای اجرای این نمایش با حضور 20نفر از هنرمندان استان از 5 ماه پیش و پس از تصویب شورای نظارت و صدور پروانه نمایش استان آغازشده و هم اکنون به مرحله اجرا رسیده است. وی از سید رضی محمودی به عنوان مشاور و طراح و بهرام رجب‌علیزاده، رامین قاسمی و محمد عرفانی به عنوان عوامل اجرای موسیقی و فرزانه حبیبی، حسن رهنماآذر،فاطمه اوجاقی، فرشید سلامت، زکریا میری، مهدی حیدرنژاد، بابک میکاییلی،  پیمان خدایی، رضافلک پیما، امیرحسین درویش وعرفان ملکی به عنوان یاران و عوامل اجرایی و فنی نمایش یاد برد و اظهارداشت :در اجرای نمایش زنان میمون دژ ، اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی و انجمن هنرهای نمایشی استان، شهرداری اردبیل، دفتر امور اجتماعی استانداری اردبیل و اداره کل ورزش وجوانان استان همکاری داشته اند.

  آرزو مهری فعالیت های تئاتری خود را از سال 1372 با بازی در نمایش چشم آبی اقیانوس آغاز کرده و در نمایش های ؛ بازشوق یوسفم، انتظاربابوی نرگس، دوحکایت ازچندین حکایت رحمان، رازپروانه، تاترتلویزیونی استنطاق، مارش پیروزی و زنان میمون دژ به عنوان بازیگر حضور داشته است. وی در کارنامه فعالیت های تئاتری خود ،کارگردانی نمایشهای انتظاربابوی نرگس، رسم دیار، منظومه شمسی، مارش پیروزی ، رازپروانه و زنان میمون دژ را برعهده داشته و در چند نمایش صحنه ای هم طراح صحنه و لباس بوده است.
   

   
  مطالب مرتبط

  مدیر امور استان های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری اعلام کرد:

جشنواره‌های تئاتر استانی تنها انگیزه جدی برای فعالیت گروه‌های نمایشی است
  مدیر امور استان های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری اعلام کرد:

  جشنواره‌های تئاتر استانی تنها انگیزه جدی برای فعالیت گروه‌های نمایشی است

  توحید معصومی، مدیر امور استان های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، گفت: در وضعیت کنونی تئاتر کشور، جشنواره‌های تئاتر استانی تنها انگیزه جدی برای فعالیت گروه‌های نمایشی است.

  |

  اجرای نمایش عروسکی«آی ایشیق» در اردبیل

  اجرای نمایش عروسکی«آی ایشیق» در اردبیل

  نمایش عروسکی«آی ایشیق» نوشته مهدی خلیل زاده و کار محمدتقی اسماعیلی در تالار شمس عطاراردبیلی مجتمع فرهنگی و هنری فدک اردبیل به روی صحنه می رود.

  |

  دکتر قطب الدین صادقی:

جشنواره‌های تئاتر استانی نباید مقطعی و فقط برای دریافت جایزه باشد
  دکتر قطب الدین صادقی:

  جشنواره‌های تئاتر استانی نباید مقطعی و فقط برای دریافت جایزه باشد

  دکتر قطب الدین صادقی، نویسنده و کارگردان برجسته تئاتر به بهانه برگزاری جشنواره تئاتر استانی در اردبیل، گفت: جشنواره های تئاتر استانی نباید مقطعی و فقط منوط به اجرای جشنواره و دریافت لوح و جایزه وتندیس باشد.

  |

  نویسنده و کارگردان نمایش«تاریکخانه»:

هیچ چیز جای جشنواره استانی و تکاپوی رقابت سالم را نمی‌گیرد
  نویسنده و کارگردان نمایش«تاریکخانه»:

  هیچ چیز جای جشنواره استانی و تکاپوی رقابت سالم را نمی‌گیرد

  سعید افخمی از هنرمندان تئاتری شهرستان نمین است که امسال و در بیست و ششمین دوره جشنواره تئاتر استانی، نمایش«تاریکخانه» را در بخش مسابقه به روی صحنه می برد. این هنرمند تئاتر معتقد است: هیچ چیز جای جشنواره استانی و تکاپوی رقابت سالم را نمی گیرد.

  |

  در آستانه برگزاری جشنواره تئاتر استانی اردبیل مهرداد رایانی مخصوص گفت:

تئاتر اردبیل جایگاه خوبی در تئاتر کشور دارد
  در آستانه برگزاری جشنواره تئاتر استانی اردبیل مهرداد رایانی مخصوص گفت:

  تئاتر اردبیل جایگاه خوبی در تئاتر کشور دارد

  دکتر مهرداد رایانی مخصوص از هنرمندان نام آشنای تئاتر کشور در گفتگویی به بهانه آغاز جشنواره تئاتر استانی اردبیل، گفت: جشنواره های تئاتر استانی می تواند برای هنرمندان انگیزه آفرین باشد.

  |

  نظرات کاربران