در حال بارگذاری ...
 • معاون وزیر از تالار شهر اردبیل بازدید کرد

  معاون امورحقوقی، مجلس و امور استان های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به اردبیل از پروژه در دست احداث تالار این شهر بازدید کرد.

  به گزارش تئاتر اردبیل، سید هادی حسینی، معاون امور حقوقی، مجلس و استان های وزیر فرهنگ وارشاداسلامی به همراه سید ناصر اسحاقی، مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل درسفر به اردبیل از پروژه در حال احداث تالار شهر اردبیل بازدید و در جریان پیشرفت کاری این پروژه مهم قرار گرفت.
  حسینی با اشاره به ضرورت تکمیل و بهره برداری از تالار شهر اردبیل، بر پیگیری اختصاص اعتبارات لازم برای تکمیل و افتتاح آن قول مساعد داد.
  در این بازدید، سید ناصر اسحاقی، مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به نقش این پروژه در ارتقای فعالیت های فرهنگی و هنری استان گفت: این پروژه از سال ١٣٨٧ مطالعه اش آغاز شده و در سال ١٣٩١ احداث این مجتمع با زیر بنای ١٢٠٠٠ مترمربع و با دو سالن تخصصی ویژه موسیقی با ظرفیت ٧٠٠نفری و ویژه نمایش که دارای سن متحرک می باشد با ظرفیت ٦٠٠نفر  آغاز شده است . وی کل اعتبار هزینه شده تا ابتدای سال ٩٦ را ١١٥٠ میلیون ریال عنوان کرد و گفت:این پروژه با پیشرفت ٤٥ درصد،نیازمند حمایت جدی مسئولین کشوری است
  .
  مطالب مرتبط

  به بهانه حضور دوباره در جشنواره بین المللی تئاتر فجر

گفتگو با اکبر صادقی، هنرمند جوان بیله سواری
  به بهانه حضور دوباره در جشنواره بین المللی تئاتر فجر

  گفتگو با اکبر صادقی، هنرمند جوان بیله سواری

  اکبرصادقی، هنرمند جویای نام و نشانی است که در جشنواره های تئاتر استان اردبیل حضوری موفق داشته است و کارهای ارزشمندی را در تئاتر بیله سوار و اردبیل انجام داده است. این هنرمند بیله سواری، امسال با انتخاب هیئت انتخاب و ارزیابی دومین دوره همایش نمایش های برگزیده جشنواره های ...

  |

  در گفتگو با سلیم رحیمی عنوان شد:

تئاتر باید در اولویت های اصلی مردم قرار گیرد
  در گفتگو با سلیم رحیمی عنوان شد:

  تئاتر باید در اولویت های اصلی مردم قرار گیرد

  سلیم رحیمی، پیشکسوت تئاتر اردبیل حق بزرگی بر گردن تئاتر این دیار دارد. سلیم رحیمی هم در شکوفایی و بالمدگی تئاتر کهن شهر اردبیل هم حضوری موثر داشته و هم اینکه با تربیت و پرورش نیروهای مستعد تئاتری در این حرکت روبه رشد و متعالی تئاتر اردبیل کارهای شایسته تحسینی انجام داده است.

  |

  نظرات کاربران