در حال بارگذاری ...
 • فعالیت 3000 هنرمند تئاتر دراستان اردبیل

  رئیس انجمن نمایش استان اردبیل در دیدار روسای انجمن های فرهنگی و هنری استان با معاون حقوقی، مجلس و اموراستان های وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی از فعالیت ۳۰۰۰هنرمند تئاتر در شهرهای مختلف استان خبرداد.

  به گزارش تئاتر اردبیل، سید رضی محمودی فخرآبادی رئیس انجمن نمایش استان اردبیل در دیدار روسای انجمن های فرهنگی و هنری استان با سید هادی حسینی، معاون حقوقی،مجلس و اموراستان های وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی، مهم ترین نیاز هنرمندان تئاتر استان را یک سالن اختصاصی برای فعالیت های نمایشی عنوان کرد و از فعالیت 3000هنرمند تئاتر در شهرهای مختلف استان خبرداد.

  وی با اعلام اینکه انتخابات انجمن هنرهای نمایشی استان با دقت و صحت و با نظارت نمایندگان اداره کل هنرهای نمایشی و فرهنگ و ارشاداسلامی استان برگزار شد، از فعالیت 17 گروه رسمی و ثبت شده در سطح استان خبر داد و گفت:9 گروه نمایشی دیگر هم در حال تشکیل و تکمیل پرونده اند.

  محمودی از انجمن های فرهنگی و هنری به عنوان بازوان توانمند ارشاد یاد کرد و با قدردانی از اهتمام و توجه مسئولین و متولیان فرهنگی کشور واستان به مقوله تئاتر، ضرورت تداوم برنامه های نمایشی را برای توسعه تئاتر مهم دانست و با اعلام اینکه در شهر اردبیل تنها یک مجتمع فرهنگی و هنری برای انجام فعالیت های فرهنگی و هنری وجود دارد که پاسخگوی همه شهر اردبیل است، مهمترین مشکل تئاتر اردبیل را نبود یک سالن اختصاصی برای تئاتر عنوان کرد و خواستار ایجاد یک بلاک باکس برای هنرمندان تئاتر شد.

  سید ناصر اسحاقی، مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی هم در این دیدار با تاکید براینکه تولید و اجرای نمایش می تواند جنبه اقتصادی هم داشته باشد، از استقبال خوب هنرمندان و گروههای نمایشی و نیز علاقه مندان به نمایش از برگزاری بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استانی اردبیل به نیکی یاد کرد.

  وی هنرمندان تئاتر را هنرمندانی پاک و صادق خطاب کرد و با اشاره به تولید و اجرای نمایش توسط هنرمندان و گروههای نمایشی استان، گفت: در طی این سال ها، هنرمندان استان با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی و بستر سازی برای جلب و حذب تماشاگران، کارهای ارزنده ای را انجام داده اند و حتی توانسته اند در بحث جذب مخاطب با فروش بیلط، رکورد شکنی هم کنند.

  اسحاقی،  برگزاری جشنواره های تئاتر توسط بخش خصوصی را از دیگر فعالیت های انجام شده توسط خود هنرمندان در حوزه اقتصاد تئاتر اعلام کرد و تاکید کرد: هنر نباید فقط مصرف کننده باشد.

  سیدهادی حسینی، معاون حقوقی، مجلس و امور استان های وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در شهر اردبیل و دیدار با مسئولین انجمن های فرهنگی و هنری استان، انقلاب اسلامی را انقلابی فرهنگی خطاب کرد و با انتقاد از اینکه در حوزه فرهنگی انقلاب، کاری صورت نگرفته است بر ضرورت مبادلات فرهنگی تاکید کرد.

  وی با اشاره به شبیخون فرهنگی دشمنان اسلام، اظهار داشت: هنرمندان نقش موثری در مقابله با این شبیخون فرهنگی دارند.

  معاون وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی افزود: انجمن ها و هنرمندان، کانون های توجه حوزه فرهنگ و هنر هستند.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران