در حال بارگذاری ...
 • هم‌زمان با ایام محرم

  نمایش «باشدان باشا» در اردبیل اجرا می شود

  گروه بچه های مسجد ابوطالب شهر اردبیل، نمایش«باشدان باشا» را همزمان با ایام عزاداری و سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در اردبیل اجرا می کند.

  به گزارش تئاتر اردبیل، گروه بچه های مسجد ابوطالب شهر اردبیل با مشارکت حوزه هنری استان،  نمایش«باشدان باشا» نوشته سید محمود مهدوی را با کارگردانی خداوردی خسروی همزمان با ایام عزاداری و سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در آمفی تئاتر روباز حوزه هنری اردبیل اجرا می کند. بازیگران این نمایش، خداویردی خسروی و مهدی مصلحت خواهند بود و محسن جعفر پور، علیرضا بهاری، یونس فتح اللهی، رضا امیری، سیما پورمند ومیلاد فتوحی به عنوان عوامل اجرایی حضور خواهند داشت.

   این نمایش بازسازی نمایشی خاطرات جواد زنجانی از پیشکسوتان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس است. عبدالله جباری در منطقه فاو بر اثر اصابت گلوله تانک سرش  از بدنش جدا می شود و  در اهواز تصمیم می گیرند که جنازه مطهر این شهید را همرزم او، جواد زنجانی به اردبیل بیاورد.جواد درگیر آن است که چگونه بی سر بودن شهید را به خانواده اش بگوید....
  مطالب مرتبط

  به بهانه حضور دوباره در جشنواره بین المللی تئاتر فجر

گفتگو با اکبر صادقی، هنرمند جوان بیله سواری
  به بهانه حضور دوباره در جشنواره بین المللی تئاتر فجر

  گفتگو با اکبر صادقی، هنرمند جوان بیله سواری

  اکبرصادقی، هنرمند جویای نام و نشانی است که در جشنواره های تئاتر استان اردبیل حضوری موفق داشته است و کارهای ارزشمندی را در تئاتر بیله سوار و اردبیل انجام داده است. این هنرمند بیله سواری، امسال با انتخاب هیئت انتخاب و ارزیابی دومین دوره همایش نمایش های برگزیده جشنواره های ...

  |

  در گفتگو با سلیم رحیمی عنوان شد:

تئاتر باید در اولویت های اصلی مردم قرار گیرد
  در گفتگو با سلیم رحیمی عنوان شد:

  تئاتر باید در اولویت های اصلی مردم قرار گیرد

  سلیم رحیمی، پیشکسوت تئاتر اردبیل حق بزرگی بر گردن تئاتر این دیار دارد. سلیم رحیمی هم در شکوفایی و بالمدگی تئاتر کهن شهر اردبیل هم حضوری موثر داشته و هم اینکه با تربیت و پرورش نیروهای مستعد تئاتری در این حرکت روبه رشد و متعالی تئاتر اردبیل کارهای شایسته تحسینی انجام داده است.

  |

  نظرات کاربران