در حال بارگذاری ...

انتشار فراخوان جشنواره تئاتر منطقه دشت مغان

فراخوان نوزدهمین دوره جشنواره تئاتر منطقه دشت مغان منتشر شد.

به گزارش تئاتر اردبیل، مجتبی هاتف، رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان پارس آباد مغان از انتشار فراخوان نوزدهمین دوره جشنواره تئاتر منطقه دشت مغان خبر داد و گفت: این جشنواره با هدف تشویق و ترغیب هنرمندان، بالا بردن سطح کیفی برنامه های هنری، کشف استعدادهای نو و ایجاد بستری برای ارائه ایده های خلاق با رویکرد اجرای عمومی و به مظور تحقق شعار تئاتر برای همه برگزار می شود.

وی با اعلام اینکه این جشنواره ویژه هنرمندان و گروه های تئاتری شهرستان های بیله سوار، گرمی و پارس آباد است، از برگزاری این جشنواره در روزهای دهم تا بیستم آبان خبر داد و گفت: مهلت ارسال آثار نمایشی به دبیرخانه جشنواره تا پنجم شهریورماه است و هیئت بازخوانی در دهم شهریور، اسامی متون نمایشی پذیرفته شده را اعلام خواهد کرد.

هاتف با اعلام اینکه بازبینی نمایش های پذیرفته شده از سی ام مهرماه آغاز می شود و اسامی نمایش های راه یافته به دوره نوزدهم جشنواره تئاتر منطقه دشت مغان، در روز پنجم آبان سال جاری منتشر می شود، افزود: متون نمایشی پذیرفته شده توسط گروه های متقاضی در روزهای اول تا دهم مهرماه نمایشنامه خوانی خواهند شد.

وی تصریح کرد: مضامین مرتبط با دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، رونق تولید، بیانیه گام دوم انقلاب، قرآن و ارزش های اسلامی و دینی، آسیب های اجتماعی و فرهنگ بومی و محلی از اولویت  های این دوره از جشنواره تئاتر منطقه دشت مغان است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان پارس آباد مغان با دعوت از گروه های نمایشی منطقه از حضور نمایش برگزیده این جشنواره در جشنواره تئاتراستانی اردبیل خبر داد.

 
نظرات کاربران