در حال بارگذاری ...
با حضور بازیگران جمهوری آذربایجان:

نمایش«مجلس قربانی سنمار» در تالار محراب تهران به روی صحنه رفت

غریب منوچهری، نمایش«مجلس قربانی سنمار» را با حضور بازیگران جمهوری آذربایجان در جشنواره تئاتر آیینی و سنتی و در تالار محراب تهران به روی صحنه برد.

به گزارش تئاتر اردبیل، غریب منوچهری، هنرمند پارس آبادی تئاتر کشور، نمایش«مجلس قربانی سنمار» اثر استاد بهرام بیضایی را با بازی هنرمندان آذری در بخش میهمان نوزدهمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی و در تالار محراب تهران  به روی صحنه  برد.غریب منوچهری از کارگردانان برجسته استان اردبیل و عضو گروه تئاتر مغان هنر پارس آباد این نمایش را پیش از این در جمهوری لنکران به روی صحنه برده بود. این نمایش که توسط عباد ممی زاده ترجمه شده است، روز جمعه بیست و پنجم مرداد و در دو سانس 17 و 19 در سالن اصلی تئاترمحراب با استقبال گروه های نمایشی و هنرمندان شرکت کننده در جشنواره و هنرمندان و علاقه مندان نمایش به روی صحنه رفت.

بازیگران نمایش از بازیگران  و هنرمندان سرشناس جمهوری آذربایجان بوده که در فستیوال های بین المللی مختلفی حضور داشته اند. تئاتر دولتی لنکران و زیرمجموعه آن از جمله توحید حیدراف مدیر این  تئاتر، بازیگران و عوامل آن در اکثر رویدادهای هنری بین المللی حضور داشتند این هنرمندان و مجموعه تئاتری لنکران چندین بار در جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور داشته‌اند.

هنرمندان این گروه همچنین در جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان حضور داشته و چندین اجرا در شهرستان‌های مختلف از جمله مشهد، رشت، تبریز و پارس آباد مغان داشته اند. قابیل قلی اف، صیاد علی اف، سوج الدین میرزایف، آی نور احمداوا  امین فرض الله یف برای این نمایش بازی خواهند کرد.

غریب منوچهری در کارنامه خود علاوه بر حضور در جشنواره های استانی، منطقه‌ای و کشوری و چند دوره جشنواره بین المللی تئاتر فجر، در کشور جمهوری آذربایجان با نمایش های «نعره خاموش اناالحق»در سال ۲۰۰۷ و « گرگ »در سال ۲۰۱۷ حضور داشته است.سنمار، معمار ایرانی – رومی به دعوت پادشاه نعمان، مامور می‌شود بنایی بسازد که شاه ایران آن را بپسندد و در مقابل این کار پاداشی به نعمان برسد، سنمار خورنقی می‌سازد با هفت گنبد که هر ساعت روز، به رنگی در می‌آیند، بعد از اتمام ساخت عمارت، نعمان دستور می‌دهد سنمار معمار را از بالای عمارت به پایین بیاندازند.

نوزدهمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی روزهای 21 تا 26مرداد در مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج، تئاترمحراب و تالار هنر تهران برگزار شد.
نظرات کاربران