در حال بارگذاری ...
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل، خبر داد:

گشایش نمایشگاه تعزیه در اردبیل

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل، گفت: با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی و نقش برجسته تعزیه و شبیه خوانی در انتقال حماسه عاشورا، نمایشگاه تعزیه در اردبیل بر پا شده است.

به گزارش تئاتر اردبیل، حجت الاسلام مهدی ستوده، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل با اشاره به پیشینه اردبیل در برگزاری آیین های عزاداری و سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، از برگزاری نمایشگاه تعزیه در شهر اردبیل خبر داد و گفت: با هدف  ترویج فرهنگ عزاداری در بین شیعیان و تبیین نقش برجسته تعزیه و شبیه خوانی در انتقال حماسه جاوید عاشورا به نسل های بعدی، این نمایشگاه برگزار شده است. وی زبان هنر را بهترین وسیله و زبان برای معرفی، شناسایی و تبیین سنت‌ها و آئین‌های عزاداری است، افزود: این نمایشگاه در آستانه اربعین حسینی، ظرفیت مناسبی برای نمایش جلوه های ارادت ورزی مردم استان اردبیل به شهدای کربلا باشد. 

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل، اظهار داشت: به وجود آوردن شور و شعور حسینی برای زائران اربعین حسینی یک وظیفه همگانی است.

وی با اعلام اینکه این نمایشگاه به همت حوزه هنری استان اردبیل و با همکاری هیئت امنای امامزاده سید صدرالدین (ع) برگزار می شود ، گفت: این نمایشگاه تا 27 مهرماه در این مکان دایر خواهد بود و علاقمندان می‌توانند از این مجموعه نفیس بازدید کنند.
نظرات کاربران