در حال بارگذاری ...
رضا بهشتی، کارگردان نمایش:

«گلین بالا»، حکایت دخترانی است که به اجبار در کودکی به خانه بخت می روند

رضا بهشتی، کارگردان نمایش«گلین بالا» از استقبال روستائیان از این نمایش خبر داد و گفت: کودک همسری، یکی از معضلات اجتماعی است و «گلین بالا»، حکایت دخترانی است که به اجبار در کودکی به خانه بخت می روند.

به گزارش تئاتر اردبیل، رضا بهشتی، کارگردان نمایش«گلین بالا» از استقبال روستائیان از این نمایش خبر داد و گفت: با اعلام اینکه بنابه تاکیدمقام معظم رهبری و در راستای تدوین قانونی برای جلوگیری از کودک همسری که فرموده اند» واداشتن دختران کم سن و سال به ازدواج حرکتی در جهت تضعیف زن و نادیده گرفتن حقوق آنهاست و تنها قانون است که میتوان از طریق آن با کودک همسری مقابله کرد» ، این نمایش تولید و به اجرا در آمده است، گفت: انجمن بانوان سرزمین کهن با همکاری امور جوانان ورزش و جوانان ، معاونت اجتماعی استانداری ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  استان و فرمانداری شهرستان  نمین،  نمایش میدانی «گلین بالا» را در روستاهای شهرستان های اردبیل، نمین و سرعین  اجرا می کند.

وی با بیان اینکه  معضل کودک همسری موضوعی  است که در تمام نقاط جهان به وفور یافت می شود و نمی توان آن را صرفا مربوط به اقوام و روستاها و شهرهای ایرانی دانست، افزود: کودک همسری، یکی از معضلات اجتماعی است که باید مورد توجه قرار گیرد و زبان هنر بهترین وسیله برای انعکاس این معضل و آگاه کردن جامعه است.
کارگردان نمایش«گلین بالا» با اعلام اینکه «گلین بالا»، حکایت دخترانی است که به اجبار در کودکی به خانه بخت می روند، گفت: این کار با با هم اندیشی یک تیم روانشناسی و جامعه شناسی تولید شده  و در تولید این نمایش بعد از طی مراحل تحقیق و پژوهش و استفاده از نظر متخصصان داخلی و خارجی به شکل مستقیم و غیر مستقیم عموما" از هنرمندان شاخص و با تجربه و دارای تحصیلات آکادمیک استفاده شده تا با در نظر گرفتن مفاهیم و تعاریف تخصصی بتوانیم بیشترین ارتباط و تاثیر گذاری را بر تماشاگران داشته باشیم.
وی با اعلام اینکه زبان هنر نمایش، گیرا ترین و رسا ترین زبان برای بیان دردها و مشکلات جامعه و ارائه راه حل مناسب برای غلبه بر این مشکلات و معضلات است،  تصریح کرد: زبان این نمایش، حرکت و تصویراست که  زبانی جهانی و قابل فهم برای مردم کشورهای مختلف است.
این هنرمند اردبیلی که آثار نمایشی مختلفی را در جشنواره تئاتری به روی صحنه برده است، گفت: بر اساس برنامه ریزی هایی که داشته ایم، این نمایش روز شنبه ۱۳ مهر ماه  در روستای حور، یک شنبه ۱۴ مهر ماه در روستای مرنی، دو شنبه ۱۵ مهر ماه در روستای آببیگ لو، روز سه شنبه ۱۶ مهرماه در روستای آلادیزگه به اجرا در آمده است و قرار است روز چهار شنبه ۱۷ مهرماه در روستای بریس، روز پنج شنبه ۱۸ مهر ماه در  روستای گرم چشمه و جمعه ۱۹ مهر ماه هم در روستای سوها اجرا خواهد شد.
بهروز رحیمی، خداوردی خسروی، بهمن صفاریان، مجید مشیری، فرید رهبر، عباس حدیثی، نوید زرین فر، شادلین شادمان، آنیسا کرامتی، منیره واثقی اصل، ایما صنایع زیبا، بهرام رجبعلی زاده و جلال رستمی؛ بازیگران و عوامل اجرایی این نمایشند. این نمایش نوشته و کار رضا بهشتی است.
 
نظرات کاربران