در حال بارگذاری ...
در سه ماه دوم سال 98 در استان اردبیل

نزدیک به 30 هزار تماشاگر به تماشای 25 عنوان نمایش نشستند

فعالیت‌های نمایشی استان اردبیل در سه ماهه دوم سال ۹۸ تشریح شد.

به گزارش تئاتر اردبیل، استان اردبیل از استان‌های فعال در تئاتر کشور است و گروه‌های نمایشی و هنرمندان این خطه هنرمند پرور با تولید و اجرای نمایش‌های مختلف، سهمی مهم در ارتقای تئاتر این خطه از ایران اسلامی داشته و دارند. تابستان سال جاری، فصلی مهم برای فعالیت‌های تئاتری در این استان بود. هنرمندان و گروه‌های مختلف نمایشی در شهرستان‌های تابعه این استان باهدف ایجاد فرصت بهره‌مندی علاقه‌مندان به تئاتر از برنامه‌های نمایشی و در راستای توسعه تئاتر استان، ضمن تولید و اجرای نمایش‌های مختلف، با حضور در کارگاه‌ها، جشنواره‌ها و دیگر رویدادهای نمایشی، تلاش مضاعفی را از خود به نمایش گذاشتند.

در تابستان سال جاری،  در مجموع 25 عنوان نمایش توسط هنرمندان استان تولید و به اجرا درآمده که از این تعداد 2 نمایش خیابانی بوده‌اند. این 25 نمایش، 160 اجرا در سالن‌های مختلف نمایش اردبیل و شهرستان‌های تابعه استان داشتند که مورد استقبال  27600 نفر قرارگرفته‌اند.

900 تماشاگر کودک و نوجوان در این مدت به تماشای نمایش‌های کودکانه نشسته‌اند و 26700 نفر از شهروندان استان هم، تماشاگر بقیه نمایش‌های اجراشده بوده‌اند. از 25 نمایش به اجرا درآمده در سه‌ماهه دوم سال جاری، 16 نمایش با موضوع اجتماعی، 1 نمایش با موضوع آیینی و سنتی، 2 نمایش با مضمون مذهبی، 1 نمایش با موضوع کودک و نوجوان و 3 نمایش در سایر موضوعات در ژانرهای کمدی، ملودرام و تراژدی بوده‌اند. 

در این مدت، 32 ساعت کارگاه آموزشی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، انجمن هنرهای نمایشی و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های تابعه استان در بخش‌های نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی و بازیگری برای 43 هنرمند تئاتر استان برگزارشده است. درمجموع 950 هنرمند در گروه‌های نمایشی فعال استان حضور دارند.
مطالب مرتبط

وداع مردهمیشه آرام

وداع مردهمیشه آرام

استاد احمد فیضی از هنرمندان نام آشنای تئاتر، تلویزیون و سینمای کشور دار فانی را وداع گفت.

|

نظرات کاربران