در حال بارگذاری ...
 • درهشتمین برنامه نمایشنامه خوانی زمستانه

  ضیغم اسماعیلی از هنرمندان تئاتر اردبیل، تجلیل شد

  ضیغم اسماعیلی از هنرمندان تئاتر اردبیل در هشتمین برنامه نمایشنامه خوانی زمستانه مورد تجلیل قرار گرفت.

  به گزارش تئاتر اردبیل، در هشتمین جلسه نمایشنامه خوانی زمستانه که  به همت موسسه فرهنگی و هنری هفت برگ سبلان در پلاتوی زنده یاد مجید واحدیزاده و با حضور جمعی از هنرمندان، پیشکسوتان و علاقه مندان به هنرهای نمایشی برگزار شد، از تلاش های ارزنده و فعالیت های نمایشی ضیغم اسماعیلی از هنرمندان پیشکسوت تئاتر اردبیل، تجلیل به عمل آمد. ضیغم اسماعیلی در این نشست با قدردانی از برگزارکنندگان این نشست، بر ضرورت تولید و اجرای تئاتر در تمامی شهرستان های استان  تاکید کرد.  در این مراسم که پس از جلسه نمایشنامه خوانی«یکی از میلیون ها مادران سرزمین من» نوشته کریم عظیمی ججین با هدایت و کارگردانی آرزو مهری و نشست کارشناسی این نمایش با حضور محمود مهدوی برگزارشد، به پاس قدردانی از تلاش  های صادقانه ضیغم اسماعیلی در تئاتر اردبیل، لوح سپاس و تندیس جلسات نمایشنامه خوانی زمستانه به وی اهدا شد.

  ضیغم اسماعیلی متولد 1349شهر اردبیل بوده  که از سال 60 فعالیت های نمایشی را در مدرسه آغاز کرده است. وی  در سال 1366 با اتابک نادری آشنا شده و ضمن انجام فعالیت های نمایشی، نبه همراه اتابک نادری و جمعی از هم مدرسه ای های خود، در تشکیل گروه تئاتر پیام اردبیل به سر پرستی آقای اتابک نادری سهیم بوده است. وی در این سال ها در نمایشهای مسلخ عشق ، مطلع، تشریفاتوگره ایفای نقش کرده است.

  اسماعیلی در سال 69 درفستیوال  بین المللی عروسکی نمایش تهران با نمایش سارای عروس(گلین سارا) به کارگردانی اتابک نادری بازی داشته و به عنوان بازیگر و کارگردان در تشکیل گروه نمایش درپایگاه جندالله مسجدخاتم النبیین موثر بوده است.

  وی در دوران دانشجویی،  نمایش بازی در بازی را نوشته وکارگردانی کرده است و از سال 75 تا90 در فعالیتها ی نمایشی گروه فروغ  حضور داشته است و با نمایشهای زه آشوب ،بی سرزمین تر از باد، اژدها چهرک، سبز ،سهراب،سرخ با این گروه در جشنواره های استانی، منطقه ای  و فجر شرکت کرده است. اسماعیلی همچنین با این نمایش در فستیوال های برگزار شده در کشور های جمهوری آذر بایجان وگرجستان  حضور داشته است. آخرین بازی، بانوی نور، ایلدیریم، آخرین اتوبوس، داغ دل جبهه،حکایت مروارید، مسلخ عشق،  مطلع ، گره ،گلین سارا، تشریفات، هنرمند کیست و اعتیاد و اعتماد، شبنم در یخ، سفر آتش و به گل نشتگان  از جمله نمایش هایی است که این هنرمند اردبیلی در تولید و اجرای آن ها به عنوان بازیگر، عوامل فنی و اجرایی،  دستیار و  مشاور کارگردان حضور داشته است.

  وی در سریالهای هتل قوجلار، یئدی قاپی، بلالی باش، منظومه72 عشق ،کوی معرفت وسالکان  عشق به عنوان بازیگر حضور داشته و فیلمنامه های کوتاه در آغوش باد، آن روی سکه  و همچنین برنامه های تلویزیونی در حوزه کودک مثل افسانه های ساری بوبول وسریال بلالی باش  را که  از شبکه سبلان پخش شده اند، نگاشته است. اسماعیلی در سال 77 بخاطر همکاری با اکثر گروهها و هنرمندان  به عنوان  یکی از "جوانان پر کار" در کنار با استاد فرهاد قائمیان تجلیل شده و  در سال 85 هم به عنوان یکی از افراد تاثیر گذار در حوزه نمایش مورد تقدیر قرار گرفته است.

   

   
  نظرات کاربران