در حال بارگذاری ...
 • انتشار فراخوان ششمین جشنواره تئاتر منطقه جنوب استان اردبیل

  فراخوان ششمین جشنواره تئاتر منطقه جنوب استان ( خلخال)، منتشر شد.

  به گزارش تئاتر استان اردبیل، فراخوان ششمین جشنواره  تئاتر منطقه جنوب استان ( خلخال)، منتشر شد. در این فراخوان، آمده است: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خلخال، انجمن هنرهای نمایشی استان، با شعار  « تئاتر، انسان، شهر»  و با هدف ارج نهادن به هنر انسانی تئاتر و برای تقویت و اعتلای این هنر و رونق اجرای عمومی تئاتر در میان هنرمندان منطقه و مردم شریف و هنر پرور منطقه  « ششمین جشنواره  تئاتر منطقه جنوب استان (خلخال)» را ویژه  منطقه جنوب استان شامل( شهرستان خلخال، کوثر، خورش رستم و شاهرود) با رویکرد آموزش تا اجرا در تیرماه 1399 برگزار می کند. هنرمندان این مناطق می توانند طبق بند های فراخوان در این جشنواره حضور یابند.

  محور های مورد تاکید: موضوع آزاد، ارزشهای دینی، بیان حقوق شهروندی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و احیای ارزشهای دفاع مقدس و مدافعین حرم، گردشگری و بوم گردی به روایت تئاتر، باورهای آئینی و دینی در هنجارهای اجتماعی

  • و نمایشهای بومی و فولکلور منطقه  خلخال.

  بخش های جشنواره:

  الف- کارگاه های آموزشی: ( به منظور آموزش و توانمند سازی گروه های نمایشی این بخش از زمان انتشار فراخوان تا شروع اجراهای صحنه ای، در دوره های مختلف برگزار خواهد شد.)

  ب- نمایشنامه خوانی: (نمایشنامه های متقاضی حضور در جشنواره بعد از طی مرحله دورخوانی می بایست آثار نمایشی خود را به صورت نمایشنامه خوانی ارائه نمایند.)

  ج- بخش رقابتی: بخش رقابتی جشنواره به نمایش های صحنه ای اختصاص دارد و اثر برگزیده این بخش جهت حضور در بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی به دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر استان اردبیل معرفی خواهند شد. این بخش صرفاَ اختصاص به آثار ایرانی خواهد داشت.

  د- بخش نمایش های کوتاه و خیابانی: نمایش های کوتاه صحنه ای (10-20  دقیقه) و نمایشهای بیرونی،خیابانی و میدانی

  ه - اجراهای عمومی: نمایش های راه یافته به بخش های جشنواره می بایست براساس جدول ارائه شده از سوی دبیرخانه جشنواره به اجرای عمومی در خواهند آمد.

  شرایط عمومی جشنواره:

  1) برای حفظ حقوق پدیدآورندگان آثار نمایشی متقاضی می بایست رضایت نامه کتبی از نویسندگان نمایشنامه ها اخذ و به دبیرخانه جشنواره ارائه نمایند.

  تبصره:  متون اقتباسی(آداپته شده ایرانی) منوط به ذکر دقیق مشخصات صاحب اصلی اثر و نوع اقتباس می توانند در بخش رقابتی جشنواره حضور یابند.

  3) ستاد برگزاری جشنواره مسئولیتی در قبال ساخت و ساز دکور، لباس و چاپ مواد تبلیغی نمایش ها ندارد. 

  4) هیچ یک از اعضای هیئت بازبینی آثار، داوران جشنواره، دبیر جشنواره و مدیر اجرایی، نبایستی به عنوان کارگردان، متقاضی حضور در جشنواره باشند.

  5) در این جشنواره به تشخیص هیئت داوران نفرات اول و دوم و سوم در هر رشته و گرایش انتخاب و لوح یادبود اعطا خواهد شد.

  6) به گروه های راه یافته به جشنواره به شرط اجرای عمومی، بر اساس حجم دکور، لباس، تعداد بازیگران و عوامل اصلی نمایش و کیفیت آثار و به تشخیص ستاد برگزاری جشنواره مبلغی به عنوان کمک هزینه پرداخت خواهد شد.

  7) شرکت کنندگان در جشنواره با ارسال اثر خود و درخواست  کتبی حضور در جشنواره ، متعهد و ملتزم  می شوند کلیه قوانین و سیاست های  جشنواره را پذیرفته و در هیچ مرحله ای بویژه داوری حق اعتراض و استنکاف از سیاست های اعلامی نداشته باشند.

  بازبینی:

   بازبینی و انتخاب آثار توسط هیئت بازبینی که از سوی دبیرجشنواره معرفی خواهند شد و با نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، براساس جدول زمانبندی ارائه شده از سوی دبیرخانه جشنواره انجام خواهد شد.

  مدارک لازم جهت شرکت در جشنواره :

  1) سه نسخه نمایشنامه مورد نظر و درخواست کتبی کارگردان یا سرپرست گروه.

  2) مجوز کتبی نویسنده یا ناشر و یا مترجم مبنی بر رضایت حضور اثر در جشنواره و اجرای عمومی (این مجوز برای آثار اقتباسی نیز شامل می شود.)

  3) تائیدیه بازخوانی نمایشنامه از سوی شورای ارزشیابی و نظارت برنمایش شهرستان خلخال

  تقویم برگزاری جشنواره:

  آخرین مهلت ارائه درخواست و نمایشنامه 28 اسفند 1398

  اعلام نتایج بازخوانی نمایشنامه ها 15 فروردین 1399

  دوره اول کارگاه های آموزشی 15-30 فروردین1399

  نمایشنامه خوانی نیمه اول اردیبهشت 1399

  دوره دوم کارگاه های آموزشی 5 -20 خرداد 1399

  بازبینی نمایشهای شرکت کننده 20-25 خرداد

  برگزاری جشنواره نیمه اول تیرماه ماه 98

  متقاضیان درخواست کتبی و نمایشنامه های خود را به آدرس

  شهرستان خلخال- اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خلخال- دبیرخانه جشنواره تئاتر منطقه جنوب استان(خلخال)

  تلفن:32424091 تحویل فرمایند.

  دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر استان اردبیل

  دبیرخانه جشنواره تئاتر منطقه جنوب استان (خلخال)

   
  نظرات کاربران