در حال بارگذاری ...

انتشار فراخوان حوزه هنری استان اردبیل برای حمایت از تولید تئاتر

حوزه هنری استان اردبیل فراخوان حمایت از تولید تئاتر سوره را منتشر کرد.

به گزارش تئاتر اردبیل، واحد‌‌ هنرهای ‌نمایشی ‌حوزه‌هنری استان اردبیل در راستای تحقق اهداف والای فرهنگی انقلاب اسلامی و با هدف حمایت از تولید آثار فاخر و ارزشمند نمایشی، فراخوان حمایت از تولید تئاتر را منتشر می‌کند.

محورها و موضوعات فراخوان:

* آثار ارسالی باید براساس یکی از اولویت‌های زیر باشند:

   - مفاهیم و آموزه‌های دینی و معنوی

   - سبک زندگی ایرانی- اسلامی

   - انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، ایثار و شهادت

   - ارزش‌های اخلاقی و انسانی

گاهشمار فراخوان:

   - مهلت ارسال متون: 31 اردیبهشت‌ماه ۱۳۹9

   - بررسی، داوری و اعلام نتایج و عقد قرارداد: خردادماه 1399

حمایت و امتیازات:

   - 3 اثر منتخب برای تولید در سال 1399 از مبلغ 4 میلیون تومان تا 8 میلیون تومان حمایت خواهد شد. مبلغ قراردادها برپایه‌ ارزیابی آثار و حجم دکوراسیون، کاراکترها و هزینه‌های تولید خواهد بود.

   - هر اثر تولیدی منتخب که ایده و طرح اجرایی نو و بدیعی داشته و ارتباط تاثیرگذاری با تماشاگران ایجاد کند، با هماهنگی و حمایت حوزه هنری می‌تواند نسبت به شرکت در جشنواره‌های استانی و ملی و اجرا در تهران و سایر استان‌ها و شهرها برنامه‌ریزی کند.

   - گروه تولیدی می‌تواند در تسهیل روند تولید، با تأیید و معرفی حوزه هنری، با دیگر ارگان‌های فرهنگی نیز مشارکت نماید.

شرایط و مقررات فراخوان:

   - نمایشنامه‌های ارسالی نباید قبلاً در جشنواره‌های استانی و منطقه‌ای و سراسری شرکت کرده و یا اجرا شده باشند.

   - آثار نمایشنامه‌نویسان بومی در اولویت خواهد بود.

   - ارائه‌ی مجوز نویسنده الزامی است.

  - هنرمندان متقاضی از سراسر استان‌ با لحاظ محورها و موضوعات فراخوان، ویژگی‌های بومی شامل زبان، آداب، سنن، رسوم و آیین‌های سنتی را مورد توجه قرار دهند تا تولیدات، رنگ و بوی بومی داشته باشند. همچنین جهت ایجاد تنوع در گونه‌های نمایشی، ارسال آثار کمدی نیز مورد توجه است.

   - نمایشنامه‌های ارسالی توسط کارشناسان هنرهای نمایشی حوزه هنری استان بازخوانی شده، سه اثر برتر برای تولید انتخاب و با مجری طرح، قرارداد تولید منعقد خواهد شد.

   - آثار مورد پذیرش در این فراخوان، باید در سال 1399 تولید و به مدت هفت روز در سطح استان اردبیل به اجرای عمومی درآیند و حضور یابند.

   - حوزه هنری؛ مختار است با در نظر گرفتن شرایط و اولویت‌های خود، هرگونه تصمیم‌گیری نسبت به فراخوان را در مراحل مختلف اعمال کند.

   - واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان اردبیل برای بازبینی و ارتقای سطح کیفی اثر، جمعی از کارشناسان هنرهای نمایشی را جهت ارائه‌ مشاوره فنی به گروه‌های متقاضی معرفی خواهد کرد تا با استفاده از نظرات کارشناسی، در صورت داشتن اشکالات فنی و هنری، نسبت به رفع آن‌ها اقدام کنند.

   - ثبت‌نام و ارسال اثر، به منزله‌ی پذیرش کامل قوانین و مقررات فراخوان است.

نحوه‌ی ثبت‌نام و ارسال اثر:

   - شرکت کنندگان باید مشخصات کامل خود را به همراه 3 نسخه‌ی تایپ شده از متن نمایشنامه (فونت لوتوس یا نازنین با اندازه‌ی 14) به نشانی: اردبیل، بالاتر از میدان بعثت، روبروی نیروگاه، حوزه هنری استان، واحد هنرهای نمایشی ارسال نموده و یا فایل نمایشنامه و مشخصات خود را در محیط word و pdf به پست الکترونیکی: gmail.com@h.namayesh117 یا به شماره 09143581803 در پیام‌رسان‌های فضای مجازی ارسال نمایند.

راه های ارتباط:

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر: 33629191-045 داخلی 116

سایت حوزه هنری استان اردبیل: www.artardabil.ir

 
نظرات کاربران