در حال بارگذاری ...
بیانیه هنرمندان استان اردبیل برای همراهی با مدافعان سلامت؛

از خودگذشتگی جهادی مردم این دیار بر کتیبه تاریخ باقی خواهد ماند

هنرمندان بسیجی  استان اردبیل در راستای عمل به مطالبه رهبرمعظم انقلاب اسلامی با انتشار پیامی عشق و ایثار مدافعان سلامت را به نمایش می‌گذارند.

به گزارش  تئاتر اردبیل، متن پیام سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل بیدن شرح است: 

 بسم الله الرحمن الرحیم

هنر دقیق ترین و رساترین وسیله انعکاس اندیشه ها و آرمان های شریف می باشد .هنری که در خدمت حق، انسانیت و راستی و درستی قرار داشته باشد ارزشمند محسوب می شود.
« مقام معظم رهبری»

هنر را رسالتی است به بلندای آسمان نیلگون و به صداقت سپیده  صبح؛ آنگاه که از قلب و روح پاک هنرمند متعهد برآمده و با زدودن ناخالصی ها، روح انسان را در عالم بی بدیل معنا سیر میدهد.
هنری جهادی که چون رزمنده ای عاشق سربند لبیک یا حسین به پیشانی میبندد و به دل میدان می زند و در سنگر ایمان می ایستد و اوج جهاد و خدمت را خلاقانه روایت می کند، روایتی عاشقانه که عبور از سیم خاردار نفس است و رهیدن از اسارت خاک.

فرمایش امیدبخش رهبر جهادی انقلاب امام خامنه ای عزیز که فرمودند :«کاش کسانی بتوانند مثل شهید آوینی این جهاد عظیم و عمومی را روایت کنند ؛ همچنان ‌که شهید آوینی با آن بیان شیرین و زیبا و اثرگذارِ خودش توانست جزئیّات جبهه را برای ما روایت بکند و آن را ماندگار بکند. کاش کسانی بتوانند این کار را بکنند؛ هم در گفتار و هم در نوشتار و هم در کارهای هنری و نمایشها و پدیده‌های هنری» پیامی است تاریخی برای هنرمندان عزیز بسیجی در سازمان بسیج هنرمندان به عنوان بزرگترین تشکل مردمی و داوطلبانه هنری.

و ا ینک هنرمندان بسیجی در لبیک به امر رهبر و مقتدای شان با عزمی راسخ در رزمایش همدلی و عاشقی، به تاسی از علمدار میدان هنر، شهید مرتضی آوینی ، علم بر دوش آمده اند تا راویان روایت فتح باشند و این حماسه های بلند را با هنر خویش جاودانه کنند . ما هنرمندان بسیجی از این پس نیز با توجه به تاکید پرچمدار انقلاب، امام خامنه ای عزیز با عزمی دو چندان به میدان می آییم تا فداکاری و ایثار مدافعان سلامت و جهاد گران سنگرهای عاشقی را در رزمایش همدلی و کمک های مومنانه به تصویر بکشیم.

بی شک تا همیشه ، زیبایی آفرینی و از خودگذشتگی جهادی مردم این دیار، بر کتیبه ی پر نقش و نگار تاریخ باقی خواهد ماند و مادران در گوش فرزندان خود از همت والا و بصیرت بی نظیر این‌مردم قصه ها نجوا خواهند کرد و بزرگ منشی این دریادلان سینه به سینه به گوش ایندگان خواهد رسید.
نظرات کاربران