در حال بارگذاری ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی اردبیل:

بجنورد ظرفیت‌های مناسبی برای برگزاری جشنواره آیات دارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل با اشاره به برگزاری جشنواره آیات و حضور نمایش«باد سرخ» از اردبیل در این جشنواره، گفت: بجنورد، ظرفیت های مناسبی برای برگزاری جشنواره آیات دارد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از اردبیل، عبدالله بحرالعلومی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با اشاره به میزبانی خراسان شمالی از 8 دوره تئاتر رضوی، گفت: میزبانی این رویداد بزرگ تئاتری کشور که مزین به نام مبارک حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) است، نشان دهنده پتانسیل بالای استان خراسان شمالی برای برگزاری رویدادهای هنری دانست و کیفیت جشنواره آیات را در سطح بالایی اعلام و بر جبران مافات شدن از نظر زیرساختی توسط آن تاکید کرد.

وی با اشاره به این که برگزاری رویدادهای ملی در استان ها در واقع فرصتی برای آن هاست که خودشان را از نظر امکانات و شرایط محک بزنند، گفت: تحرکی که در نتیجه برگزاری این گونه جشنواره ها به وجود می آید، به ارتقای سطح فعالیت های هنری استان ها کمک شایانی می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل با بیان اینکه با برگزاری این گونه رویدادها ظرفیت های استان ها بالا می رود و انگیزه شان برای ارتقای سطح شان بیشتر می شود، افزود: چون اگر زیرساخت های مناسبی نداشته باشند مترصد به فرصت می شود یا تلاش می کنند زیرساخت ها را ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه توجه و عنایت مسئولان به استان های برگزار کننده معطوف و این گونه جبران مافات می شود و امکان تامین زیرساخت ها و پرکردن خلأها نیز پیش می آید، اظهار کرد: در شرایط کرونایی و با وجود محدودیت های آن انسان ها از فضاهای مفرح و شادی بخشی که وجود داشت دور شده اند.

دبیرشورای فرهنگ عمومی استان اردبیل با تاکید بر اینکه جامعه نیازمند چنین فرصت هایی است و چه از نظر سرگرمی و چه از نظر تامین نیازهای معنوی برگزاری جشنواره آیات در چنین شرایطی لازم است، گفت: با برگزاری این جشنواره به صورت مجازی، می توان در این شرایط از امکاناتی که در فضای مجازی وجود دارد استفاده و هم نیازهای معنوی جامعه را تامین کرد و هم مخاطرات موجود در برگزاری این رویدادها به شکل حضوری را به حداقل رساند.

عبدالله بحرالعلومی با اشاره به این که نمایش«باد سرخ» به کارگردانی «کریم عظیمی ججین» از این استان قرار است در جشنواره ملی تئاتر آیات روی صحنه برود، اضافه کرد: عرصه نمایش پرپتانسیل است و اغلب هنرها را با خودش همراه می کند و رویکرد نوینی که این نمایش به قصه قرآنی داشت باعث شد این کار مطرح شود.

وی افزود: با توجه به اخباری که پیگیری می کنم امسال کیفیت جشنواره را در سطح بالایی می بینم.

گفتنی است؛ جشنواره سراسری تئاتر آیات از اول تا سوم بهمن به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز هنرهای نمایشی کشور به میزبانی خراسان شمالی برگزار می شود.

در این جشنواره قرار است 8 اثر نمایشی با یکدیگر به رقابت بپردازند و آثار برگزیده از طریق فضای مجازی و با قرار گرفتن روی سایت های معتبر و مرجع در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت و هنرمندان اردبیل با نمایش«باد سرخ» در این رویداد تئاتری کشور حضور دارند.
نظرات کاربران