در حال بارگذاری ...
در راستای از سرگیری فعالیت‌های نمایشی انجام می‌شود

برگزاری کارگاه آموزشی شیوه های تحلیل نمایشنامه در خلخال

با هدف توانمند سازی گروه های نمایشی شرکت کننده در جشنواره تئاتر خلخال، کارگاه آموزشی شیوه های تحلیل نمایشنامه برگزار شد.

به گزارش  خبرنگار ایران تئاتر از اردبیل، با صدور دستور العمل از سرگیری فعالیت های نمایشی  از اول تیرماه، تمرین گروه های نمایشی شرکت کننده در  ششمین جشنواره تئاتر منطقه خلخال( جنوب استان اردبیل )آغاز شد. براساس فراخوان منتشره در سال 98 که مقرر شده بود کارگاه های آموزشی و توانمند سازی گروه های شرکت کننده در مراحل مختلف فرایند آماده سازی تا اجرای نمایش ها انجام گیرند، اولین دوره کارگاه های آموزشی با حضور آقای کریم عظیمی ججین نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر و تحصیلکرده ادبیات نمایشی،  در جمع نویسندگان و کارگردانان و جمعی از عوامل اجرایی گروه های شرکت کننده در این جشنواره آغاز به کار کرد.

این کارگاه آموزشی در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری خلخال و با محوریت شیوه های تحلیل نمایشنامه با رویکرد اجرای نمایش برگزار شد. کریم عظیمی ججین، مسئول واحد نمایش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، در شروع این کارگاه با تشریح اهداف کارگاه های آموزشی و لزوم توجه گروه های نمایشی به همدلی و تعامل با همدیگر و به کاربست مباحث علمی و تخصصی و تغییر دیدگاه جامعه به موضوع  ضرورت تئاتر یاد آور شد با برنامه ریزی های به عمل آمده همزمان با شروع تمرین گروه های نمایشی کارگاه های تحلیلی- آموزشی این جشنواره در مراحل مختلف برگزارخواهد شد.

وی افزود: بخش نمایشنامه خوانی آثار شرکت کننده در جشنواره به منظور ارزیابی اولیه و حفظ آمادگی گروه های شرکت کننده برای مراحل بعد، نیز به زودی برگزار می شود.

در این کارگاه یک روزه  رویکردهای مختلف بررسی ادبیات نمایشی ، نحوه نزدیک شدن گروه به متن نمایشی و تحلیل اصولی نمایشنامه برای دستیابی به ایده  و انتقال صحیح نمایشنامه در فرایند اجرای نمایش به مخاطب مطرح شد.
نظرات کاربران